31 Mart 2012 Cumartesi

% 70 ve % 85 Bitter Çikolata

Çikolatada en az %70 en çok %85 kakao oranı olanlar hem ağızda bıraktıkları o harika tat ile hem de antioksidan oldukları için özellikle sade Türk kahvesi yanında vazgeçilmezlerden. Lindt Excellence %70 veya %85 Cocoa Dark Noir Dunkel, Extra Thins yokluğunda Bolçi Beyoğlu Çikolatası -özellikle bitter bademli- ile idare edilebilir :) Kakao oranı daha düşük ama tadı güzel. 


Green&Black's Organic'in ve Godiva'nın %85 koyu çikolataları da şeker tadını hissetmek istemeyenler için yoğun kakao oranlarıyla güzel çikolatalar. Green&Black's organik üretilen şeker, kakao ve vanilya kullanıyor. Daha az kakao tercih edenler için başka çeşitleri de var elbette.


Çikolata Aşkına

*****Bu sayfadaki yazının ve fotoğrafların tüm hakları yazara aittir. Sadece kaynak gösterilerek, yazar adı ve orijinal sayfanın aktif linki belirtilerek alıntı yapılabilir ve paylaşılabilir. Nalan Yılmaz adıyla tüm yazılar 'Creative Commons Attribution Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License' altında tescillidir.   2008-2017 Creative Commons License

0 yorum :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...